Історична довідка
Субота, 01 серпня 2009, 08:58

Федерація мотоциклетного спорту України (ФМСУ) була зареєстрована Міністерством України у справах сім'ї, молоді та спорту 5 травня 1992 р. (Св. № 61) з наступною перереєстрацією в Міністерстві юстиції України 16 лютого 2000 р. (Св. № 1334). У жовтні 1992 р. делегація Федерації була запрошена на Світовий Конгрес Міжнародної мотоциклетної федерації (FIM), на якому була прийнята до складу її членів.

У 1996 р. ФМС України прийнято до Європейського Мотоциклетного Союзу; членство в союзі дозволило більше спілкуватися зі своїми колегами, з'явилася реальна можливість делегувати своїх кандидатів до керівних органів Союзу. Таким чином наші представники увійшли до складу комісій (UEM) з мотокросу, трекових перегонів, ендуро, кільцевих перегонів, туризму та аудиту. Членство в Союзі надало можливість для плідної співпраці з федераціями інших держав.

У 2002 році була підписана угода про співпрацю ФМС України з мотоциклетними федераціями Польщі, Словаччини та Білорусії, в результаті чого було створено Міжнародну мотоциклетну асоціацію центральних Європейських держав (МАЦЄД). Протягом усього існування Федерація мотоциклетного спорту України постійно займається розвитком мотоциклетного спорту у нашій державі, проведенням на високому організаційному і спортивному рівнях національних чемпіонатів України з різних видів програм (мотокрос, спідвей, кільцеві перегони, ендуро, тріал, мотоциклетний туризм) – понад 80 змагань щорічно. Географія їх проведення різноманітна, вони проходять у кожному куточку нашої держави. Внаслідок чого збільшується кількість трас, зростає на місцях матеріальна база, більшість з яких відповідають вимогам Міжнародної Федерації.

Високий рівень проведення змагань в деяких регіонах України при створенні стаціонарних центрів дав можливість звернутися до Міжнародної мотоциклетної федерації (FIM) та Європейського мотоциклетного союзу (UEM) за отриманням міжнародних ліцензій на право проведення чемпіонатів світу та Європи. ФМС України володіє 5¬ ліцензіями на право проведення змагань міжнародного рівня.

Таким чином, за період свого існування організовано та проведено понад 65 офіційних чемпіонатів світу та Європи з мотокросу та спідвею. Всі змагання проходили на високому організаційному та спортивному рівні, високу оцінку їх проведення дали члени міжнародних журі. Робота з проведення таких змагань сприяє підвищенню авторитету Федерації мотоциклетного спорту України на міжнародному рівні.

Слід зазначити, що у вищевказаних змаганнях брали участь спортсмени 25 держав світу. Це сприяло зміцненню дружніх стосунків спортсменів з різних країн. Нині багато наших спортсменів обмінюються необхідною інформацією та надбаним досвідом, що накопичено в світі мотоциклетного спорту.

Спортсмени України беруть активну участь у багатоетапних чемпіонатах Європи з різних програм в різних класах мотоциклів. В результаті своїх виступів вони багато разів ставали переможцями та призерами етапів змагань. 7 спортсменів стали призерами чемпіонатів Європи в загальному заліку. Чемпіонами Європи з мотокросу у 2005 р. став Роман Морозов, а у 2011 р. - Ростислав Войціцький.

За період своєї діяльності підготовлено понад 70 майстрів спорту України, 7 майстрів спорту міжнародного класу, а Сергію Онипченку присвоєно звання Заслуженого майстра спорту України.

Проведена велика робота з підготовки суддівських кадрів міжнародної кваліфікації, що дає право суддівства чемпіонатів світу та Європи. Нині суддівський корпус Федерації володіє 34 міжнародними ліцензіями.

У 2006 р. ФМС України було доручено проведення Конгресу Європейського мотоциклетного Союзу. В роботі Конгресу взяли участь 39 держав. Ці заходи відбулися в столиці нашої держави – Києві. За оцінкою делегатів та керівництва UEM вони були проведені на найвищому рівні. Активну роботу провела Федерація під час проведення у 2007 році перших Європейських спортивних ігор як в організаційному, так і в спортивному плані. Збірна команда України посіла почесне друге місце. Великих успіхів досягли спортсмени України у спортивному сезоні 2009 р. У Командному чемпіонаті Європи зі спідвею серед клубних команд команда з міста Рівне «Каскад» стала Чемпіоном Європи, збірна команда України з мотоциклетного кросу посіла третє місце в командному заліку Командного Чемпіонату Європи «Крос Націй», а у 2011 р. молодіжна збірна команда України зі спідвею посіла третє місце в Командному чемпіонаті світу. Такі результати були вперше досягнуті спортсменами в історії мотоциклетного спорту нашої держави. У 2012 році на змаганнях чемпіонату Європи зі спідвею гонки пар команда України вперше стала чемпіоном Європи. Також в цьому році збірна команда України з мотокросу підтвердила свій результат, посівши почесне третє місце на Командному чемпіонаті Європи з мотокросу «Крос Націй».

Вперше наш співвітчизник Валерії Кришень за 10 місяців (2010-2011 роки) здійснив подорож на мотоциклі навколо земної кулі і подолав відстань понад 63 тис. км. А другий наш співвітчизник - Вадим Притуляк, вперше в історії мотоциклетного спорту України фінішував на наймасштабнішому ралі планети «Дакар».

За останні роки значно збільшилася кількість громадян, які бажають займатися мотоциклетним спортом. Особливо приємно зазначити те, що серед них багато дітей та підлітків. Тенденція до зростання популяризації мотоциклетного спорту в Україні відбувається завдяки засобам масової інформації, все частіше інформація про мотоциклетний спорт з’являється на шпальтах газет та журналів, радіо та телебачення. Звіт про свою роботу Федерація висвітлює в інформаційному бюлетені, який виходить з року в рік, починаючи з 2000 року.

Федерація мотоциклетного спорту України тісно співпрацює з Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України, Спортивним Комітетом України, Товариством сприяння оборони України та низкою інших громадських організацій при проведенні змагань та інших заходів. Налагоджена робота з місцевими осередками, обласними федераціями, організаціями, які входять до її складу.