Вітаємо Бориса Погановського!
Субота, 06 вересня 2014, 00:00

7 вересня відзначає День народження вельмишановна людина, майстер спорту міжнародного класу СРСР — Борис Павлович Погановський.

Шановний Борис Павлович!

Прийміть наші щиросердечні вітання!

Нехай доля шле Вам добро і щастя, міцне здоров`я та достаток!

Борис Погановський все своє життя присвятив мотосправі. 3 чотирнадцяті років він був закоханий у мотоцикли, перше знайомство з якими відбулося в технікумі м. Ірпеня, що під Києвом. Це були мотоцикли "Ковровець" та "Іж-49", що знаходились на балансі місцевого ДТСААФ. До служби в армії Борис Погановський активно цікавився мотоспортом та відвідував київські кроси.

Вже після служби аж у 1961 році Погановський почав вистуnати одиночному класі.На одному зі змагань його помітив відомий тренер Леонід Юхимович Братковський та запросив до Київського автодорожнього інституту. Фактично, Братковський став першим серйозним тренером на шляху у Бориса Поrановського, який саме в шістдесяті роки почав активно займатися мотоспортом, вигравати обласні гонки, всесоюзні мотокроси, та баrато-багато інших гонок.

У 1964 році Борис Павловілч отримав звання майстра спорту, а вже за рік він стає головним тренером обласного клубу ДТСААФ. Цю посаду він займав 5 років до 1969 року, коли йому запропонували виступати від Спортивного Клубу Армії. Проте в тому ж році Погановський сильно травмувався й був змушений на рік залишити спорт. Переломним став 1970 pік.. Саме тоді гонщик познайомився з Євгеном Нечіпоренко, майбутнім напарником, з яким Погановський проіхав в одному мотоциклі з коляскою не один рік. Якраз у 1971 році в Радянському Союзі зародилася збірна мотоциклів з копяскою. Борис Погановський разом з Євгеном Нечіпореніко на одному з етапів кубку ФІМ, що проходив у Союзі, зайняв друге місце, після чого гонщиків взяли у збірну СРСР. Першу половину сімдесятих рокїв Борис Погановський у складі збірної командиі СРСР досягав помітних результатів. Разом з напарником Євгеном Нечіпоренко та Сергієм Щербініним (1973-1975 рр) на мотоциклах Ірбітського мотозаводу на етапах у багатьох краінах світу, Погановський здобував найвищі щаблі. Проте з кожним роком техніка не могла конкурувати з іноземними мотоциклами, адже попри хороші мотори, мотоцикли Ірбітського мотозаводу мали карданну передачу, яка, на відміну від машин з ланцюrовою передачею, зменшувала хід мотоциклу та нерідко виводила з ладу мотоцикли прямо на трасах.

Врешті, у 197б році Борис Павлович Погановський переїжджає до Будапешту, де віступає в різних дїсциплінах, а з 1977 р, займається виключно тренерською діяльністю аж до 1986 р. Нині Борис Погановський є наставником ветеранів мотоспорту та займається суддівською дїяльністю. Окрім багатьох досягнень у спорті як гонщика, він є суддею національноі та міжнародної категорій.

ІСТОРІЯ МОТОСПОРТУ В УКРАЇНІ