Чемпіонат України з суперкросу (І етап)

Rate this item
(1 Vote)

Вже протягом 20 років найсильніші спортсмени з нашої держави та ближнього зарубіжжя беруть участь в змаганнях з супермотокросу в Алушті, приваблюючи цим тисячі уболівальників з усієї України.

Траса, збудована алуштинськими ентузіастами, являє собою замкнуте коло. Тому глядачі, що розташовуються по периметру траси, мають можливість чудово спостерігати за тим, як гонщики долають трампліни, злітаючи в небо. Безумовно, видовище варте того, щоб подолати тисячі кілометрів і на власні очі побачити майстерність спортсменів. Вир пристрастей та викид адреналіну в кров забезпечені.

Нинішнього року 1 квітня - це спортивне свято екстриму, що пройшло в Алушті вже в сімнадцяте. Організаторами першого етапу Чемпіонату України з супермотокроссу виступили: спортивно-технічний клуб «Адреналін», підприємство «Чорномор-моторспорт» за підтримки Алуштинської міської ради та міської організації Партії регіонів. Паралельно з етапом Чемпіонату України на трасі проходили змагання на Кубок Криму у відкритому класі «Open».

Всіх спортсменів і глядачів перед початком змагань привітали: Алуштинський міський голова Станіслав Колот, генеральний секретар Федерації мотоциклетного спорту України Василь Якимчук, заступник голови Кримського республіканського комітету Товариства сприяння оборони України, головний секретар змагань Наталя Шумилова, голова Алуштинської міської організації ТСОУ Валерій Левчук, організатор і учасник змагань Микола Русин, головний суддя 1 етапу ЧУ Олександр Кіссо. Право підняти український прапор було надано майстрам спорту міжнародного класу Роману і Олександру Морозовим та чемпіонам України минулого року.

Василь Якимчук за дорученням бюро Федерації мотоциклетного спорту України вручив нагороди провідним спортивним керівникам, які організовують та проводять змагання з технічних видів спорту всеукраїнського рівня в Алушті. Пам'ятною медаллю «20 РОКІВ НЕЗАЛЕЖНОСТІ України» були нагороджені: трудівник, люблячий мотоспорт та безмежно відданий мотоспорту, помічник Федерації мотоциклетного спорту України, віце-президент Федерації мотоспорту Криму - мешканець Алушти Микола Русин та ветеран мотоциклетного спорту, який присвятив йому все своє життя, його шляхом пішли його син та внук, - головний суддя цьогорічних змагань, суддя національної категорії, майстер спорту Радянського Союзу Олександр Кіссо (м. Мелітополь). Костянтин Уткін - спортсмен, який посів 2 місце в Чемпіонаті України - 2011 в класі «Open», не мав змоги бути присутнім на офіційному нагородженні, тому отримав заслужену нагороду в Алушті.

Микола Русин вручив бочечку кримської мадери «Дідусеві Морозу» - майстру спорту міжнародного класу, неодноразового чемпіону СРСР Олександру Морозову. Кримське колекційне вино після змагань, звичайно, змогли продегустувати і інші спортсмени - ветерани мотоспорту з Росії Володимир Ковальов, Владислав і Микола Дроздови, отримавши його з рук Миколи Арнольдовича.

Погода радувала майстрів та любителів мотоциклетного спорту: спекотне Алуштинське сонце зігрівало уболівальників і дарувало гарний настрій, а кожна хвилина змагань приносила яскраві враження. У змаганнях взяли участь 38 кросменів з різних міст України, в тому числі 5 спортсменів з Росії. Вони змагалися в чотирьох класах: «85 см куб.», «125 см куб.», «До 500 см куб.», а також у класі «OPEN», в кожному з яких було по два заїзди. 10 хвилин плюс 2 кола в кожному заїзді долали мотоциклісти з найменшим об'ємом двигуна та учасники відкритого класу. 15 хвилин плюс 2 кола - всі інші гонщики.

Під гул мотоциклів та підбадьорливі вигуки уболівальників гонщики боролися за призові місця. Кожен мріяв вдало стартувати та ще вдаліше фінішувати, щоб саме його залізний кінь, слухаючись господаря, домчав його до фінішу першим.

Переможцем в класі «85 см куб.» став Віталій Андрюшов з Алушти. На 2 місці - Кирило Куц (Суми); на 3-му – Микита Броцький з Ялти. У класі «125 см куб.» перемогу завоював майстер спорту Володимир Тарасов (Велика Знам'янка),2-е місце зайняв Микита Каган (Кр.Сулим, Росія), 3-е місце - у В'ячеслава Доскача(Одеса). У класі «500 см куб.» переможцем став майстер спорту міжнародного класу Роман Морозов (Київ). Друге і третє місця відповідно посіли мешканець Ялти Денис Литвин та Сергій Діденко (Кременчук). Переможцем в класі «OPEN» став майстер спорту міжнародного класу Олександр Морозов. Друге місце - у Миколи Дроздова (Новочеркаськ). Третє місце зайняв Микола Русин (Алушта). В цілому, кримчани, в тому числі алуштинці, прекрасно виступили на цих змаганнях, показавши хороший рівень підготовки. Переможців першого етапу Чемпіонату України з супермотокроссу нагороджував міський голова Алушти Станіслав Колот.

Організатори висловили подяку Голові Алуштинської міської організації Партії регіонів, міському голові Станіславу Колоту за допомогу в проведенні змагань, підприємству «Чорномор-моторспорт» та особисто генеральному директору Івану Луценко, який протягом усіх років допомагає організовувати це спортивне свято; міської організації ТСОУ, а також партнерам змагань - фірмовому магазину «Вино і сир».

 Є.ФІЛІПЕНКО,  Д.МАКАРОВ (regioncrimea.org)

Результати особистого заліку:

- клас 85 куб.см

- клас 125 куб.см

- клас до 500 куб.см

Read 4624 times

Image Gallery

{gallery}33{/gallery}