WSBK: Михальчик фінішував шостим на Донінгтон Парку

Rate this item
(1 Vote)
Ілля Михальчик протягом гонки перебував серед групи лідерів у топ-5. Після жорсткої боротьби він поступився позицією і дістався фінішу шостим, вирішивши уникнути зайвого ризику після сходу у минулій гонці і повернутися додому з очками.

Етап у Великий Британії - четвертий вікенд цьогорічного сезону класу Супресток-1000 світового Супербайку, в якому змагається український гонщик. Цей трек знайомий йому, адже він і раніше був тут і показував відмінні результати.

У суботній кваліфікації через погані погодні умови та певні проблеми з налаштуваннями мотоцикла Ілля Михальчик виборов лише 11-те місце на стартовій решітці. Але із вдалим стартом вже після перших поворотів Ілля був восьмим, а після початкового кола сьомим, відновивши таким чином чотири позиції. Із другого кола киянин долучився до групи, яка боролась за п’яту позицію. На третьому колі зазнав аварії Міхаєл Рубен Рінальді (Aruba.it Racing - Junior Team), який був у групі лідерів, після якої Михальчик опинився на п’ятій позиції.

Позаду киянина їхав Роберто Тамбуріні (PATA Yamaha Official STK 1000 Team), котрий не припиняв атак протягом усього часу. За цей час обидва гонщики прискорились і після п’ятого кола наздогнали трійку суперників, які боролася за другу позицію позаду лідера Топрака Разгатліоглу (Kawasaki Puccetti Racing).

На початку дев’ятого кола Тамбуріні таки обійшов Михальчика.

До кінця гонки Ілля намагався повернути собі місце у топ-5, але у підсумку фінішував шостим на 0,3 секунди позаду Федеріко Санді - Тамбуріні став четвертим, але утримав свою позицію – зі Себастьєном Сюше, який став сьомим, киянина поділила 0,1 секунди. Гонку виграв Разгатліоглу, який також їде на Kawasaki ZX-10RR.

«Старт був чудовим, - сказав український гонщик після завершення вікенду. - Одразу після старту я оцінив ситуацію і побудував собі напрямок, яким буду їхати. Мені вдалося досягти гарного темпу, завдяки якому я піднявся на 5-ту позицію. Протягом усієї гонки я утримувався у першій п'ятірці, але у середині гонки гума зносилась, і через це мені знадобились пару кіл, щоб звикнути. У цей момент мене випередили, але потім я повернувся назад до свого темпу початкових кіл, наздогнав головний пелотон і наблизився до топ-3. Я міг би приїхати і четвертим або п’ятим, але розумів, що буде кращим спокійно доїхати до фінішу, хоча і втративши одну позицію, ніж на межі зробити обгін і впасти. Отже, я задоволений гонкою – ми добре попрацювали з командою, я заробив очок і покращив свою позицію у чемпіонаті», - завершив Михальчик.

Після фінішу шостим за підсумком чотирьох вікендів Ілля має на своєму рахунку 28 очок і посідає восьму позицію у турнірній таблиці. Але він має всі шанси розраховувати на місце у топ-5, адже три суперники попереду нього з п’ятого по сьоме місці мають на один бал більше – у кожного з них по 29 очок.

Наступний етап проходитиме з 16 по 18 червня на італійській трасі Марко Сімончелі у Мізано.